Berlin Eğitim Müşavirliği

Batı Avrupa Başkonsoloslar Toplantısı Berlin Büyükelçiliği’nde yapıldı

Batı Avrupa Başkonsoloslar Toplantısı Berlin Büyükelçiliği’nde yapıldı   Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 6 Şubat 2015 tarihinde Almanya´nın başkenti Berlin´de Batı Avrupa’da görevli Başkonsoloslarımızla bir araya geldi.  Toplantıya YSK Başkanı Sadi Güven, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Başkan Yardımcısı Gürsel Dönmez ve Milli Eğitim Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ziya Yediyıldız, Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal Yıldız, MEB İkili İlişkiler Daire Başkanı Anıl Soylu  da katıldı.  Türkiye´nin Berlin Büyükelçiliğinde yapılan toplantı kapsamında konsolosluk konuları ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunları değerlendirildi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu toplantı kapsamında ayrıca Avrupa’da artan yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığı, eğitime ilişkin sorunlar, gençlik değişim programları ve yurt dışında düzenlenecek seçimlere ilişkin görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti. 
Batı Avrupa Başkonsoloslar Toplantısı Berlin Büyükelçiliği’nde yapıldı

Batı Avrupa Başkonsoloslar Toplantısı Berlin Büyükelçiliğinde yapıldıBatı Avrupa Başkonsoloslar Toplantısı Berlin Büyükelçiliğinde yapıldı


Batı Avrupa Başkonsoloslar Toplantısı Berlin Büyükelçiliğinde yapıldı

Botschaft der Republik Türkei, Abt. für Bildungswesen, Tiergartenstr 19/21 10785 Berlin - 00 49 30 275 851 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.