Berlin Eğitim Müşavirliği

Berlin Öğrenci Buluşması

T.C. BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ EĞİTİM MÜŞAVİRİ  PROF. DR. CEMAL  YILDIZ DÜZENLENEN TANIŞMA KAHVALTISINDA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU Geçtiğimiz aylarda Berlin Büyükelçiliği’ndeki yeni görevine başlayan Prof. Dr. Cemal Yıldız, Titanic Hotel’de düzenlenen tanışma kahvaltısında, Berlin ve çevresindeki üniversitelerde okuyan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileriyle bir araya geldi.  Katılımın yoğun olduğu etkinliğe  Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen, Berlin Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Mustafa Çoyiğit, Berlin Büyükelçiliği 1. Müsteşarı Nuray İnöntepe, Berlin Teknik Üniversitesi Öğrenciİleri Sorumlusu Savaş Mercimek , Freie Üniversitesi Hukuk Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Philip Kunig, Berlin Yunus Emre Kültür Merkezi Merkezi  Müdürü Prof. Dr. O. Faruk Akyol katıldı. Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal Yıldız, yapmış olduğu açılış konuşmasında, ilki Berlin’de düzenlenen bu tarz etkinlikleri, Almanya genelinde de yapacaklarını, bu vesileyle Almanya genelindeki bütün öğrencilerle tanışma ve onların sorunlarını birebir dinleyebilme fırsatı yakalayacaklarını belirtti. Bu bağlamda Eğitim Müşavirliği’nin organize edeceği etkinliklerden bahsettikten sonra sözü Berlin Başkonsolosu Ahmet Başar Şen’e verdi. Başkonsolos öncelikle Türkiye’den gelerek Almanya’da öğrenim gören öğrencilerin yüklenmiş oldukları sorumluluklardan bahsetti. Birer kültür elçisi olduklarını söylediği öğrencilere akademik kariyerleri üzerine tavsiyelerde bulunduktan sonra sözü Freie Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Philip Kunig aldı. Sayın Kunig’in yapmış olduğu samimi konuşmadan sonra söz alan Berlin Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Mustafa Çokyiğit, öğrencilerin Almanya’da karşılaşabilecekleri sorunlar üzerine aydınlatıcı bilgiler verdi. Son olarak söz alan Berlin Teknik Üniversitesi’nden  Savaş  Mercimek ve Eğitim Müşavirliği Görevlisi Hülya Yıldırım  Almanya’da öğrenci işlemleri noktasında önemli bilgiler sundu. Daha sonra Berlin’de doktora tezlerini başarıyla tamamlayan iki genç akademisyen de söz alarak, mevcut durum hakkında yorumlarda bulundular.  Ayrıca Eğitim Müşaviri Prof. Dr. Cemal YILDIZ, bursiyerler adına konuşma yapmaları için, doktorasını tamamlamış Nurten İNCE ve Menderes TERZİ ile şu an dil kursu almakta olan Mehmet Müslüm YAŞAR´a da söz vererek öğrenciler adına düşüncelerini anlatma fırsatı vermiştir.  Açılış konuşmalarının ardından sonra kahvaltı ve sohbet faslına geçildi. Birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı yakalayan genç akademisyenler samimi bir ortamda sohbet imkanı buldular. Toplantının sonunda otelin merdivenleri önünde toplu resimler çekilmiştir. Birlik şuurunun sağlanması adına faydalı bir toplantı olmuştur.    
Berlin Öğrenci Buluşması

Berlin Öğrenci BuluşmasıBerlin Öğrenci BuluşmasıBerlin Öğrenci BuluşmasıBerlin Öğrenci BuluşmasıBerlin Öğrenci BuluşmasıBerlin Öğrenci BuluşmasıBerlin Öğrenci BuluşmasıBerlin Öğrenci BuluşmasıBerlin Öğrenci BuluşmasıBerlin Öğrenci BuluşmasıÖğrenci Buluşması

Botschaft der Republik Türkei, Abt. für Bildungswesen, Tiergartenstr 19/21 10785 Berlin - 00 49 30 275 851 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.