Berlin Eğitim Müşavirliği

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun

On bir ayın sultanı, rahmet, mağfiret ve bereket ayı olan mübarek Ramazan ayını tamamlayarak bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Milletçe dayanışma içinde olduğumuz, örf ve adetlerimizin nesilden nesile aktarıldığı bayramlar, millî ve manevi değerlerimizi ailemiz, komşularımız ve bütün sevdiklerimizle paylaşma vesilesidir.

Milli kültürümüzün en önemli unsurlarından biri olan bayramlar aynı zamanda milli kültürümüzü çocuklarımıza yaparak ve yaşayarak öğretme fırsatı da sunar. Bu fırsatı iyi bir şekilde değerlendirerek kültürümüzün bu topraklarda yaşamaya devam etmesine katkıda bulunabiliriz. Bayramlar birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, kardeşlik şuuruyla milletçe daha çok kaynaşmamıza ve kenetlenmemize vesile olan özel günlerdir.

Her ne kadar içinde bulunduğumuz salgın günleri Bayramlarımızı gönlümüzce kutlamamıza engel oluyorsa da teknolojik gelişmelerin Bayram sevincimizi uzaklarda yaşayan dost ve akrabalarımızla da paylaşmamızı mümkün kılması bir teselli olmaktadır.

Bu vesileyle Ramazan Bayramının Almanya Türk toplumunda ve ülkemizde huzur, bereket ve kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik ederim.

 

Prof. Dr. Cemal YILDIZ

Eğitim Müşaviri

Botschaft der Republik Türkei, Abt. für Bildungswesen, Tiergartenstr 19/21 10785 Berlin - 00 49 30 275 851 12

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.